top of page
Пошук

Внутрішній чи позаштатний HR спеціаліст ?

Це питання задають собі, найчастіше, власники бізнесу, як тільки їхній бізнес переходить стадію стартапу і виникає потреба в систематизації або оптимізації процесів, пов'язаних з управлінням персоналом.


HR outocursing


Не приховуватимемо що до цього моменту багато хто вже встиг розчаруватися в роботі зовнішніх HR (частіше рекрутерів). Або взагалі ніколи не вдавалися до послуг "сторонніх", оскільки залучали працювати співробітників через знайомих. Інші ж проекти, пов'язані з мотивацією, оцінкою та навчанням персоналу – проводили ситуативно та самостійно. Задля справедливості слід зауважити, що розчарування під час роботи з позаштатними фахівцями з персоналу траплялося в рамках нашої країни дуже часто. Основними причинами такого розчарування були: низький рівень розвитку сфери HR у країні в принципі та, як наслідок, низький рівень професіоналізму фрілансерів.


Декілька останніх років ситуація стрімко змінюється. Через незатребуваність у професії, багато HR перекваліфікувалися в інші функції бізнесу, а в HR перестали потрапляти "випадкові люди" (усі кому не ліньки проводити співбесіди). Нині ринок HR якісно змінюється. Змінюється і ринок HR-фрілансу. Сьогоднішній HR спеціаліст -фрілансер - це не рекрутер, який працюючи на роботодавця, підробляють довгими тихими вечорами. Це колишній керівник підрозділу рекрутингу, директор з управління персоналом. Словом, професіонал, якій думають про свій бізнес, роботу на себе. Отже, на нього точно слід звернути увагу при виборі підрядника.


Базувати свій вибір слід на критеріях необхідних саме Вам, під конкретне завдання. Проте в будь-якому випадку Вам необхідно буде звернутися до класики та проаналізувати: вартість послуг/витрати на найманий персонал, термін виконання завдання, якість виконання/отриманий результат. Професіоналізм і досвід виконавців Вашого завдання ми не розглядаємо, оскільки само собою зрозуміло, що до напіврезультатів у питаннях пов'язаних з управлінням персоналом краще не вдаватися.

В рамках цієї невеликої статті ми не розглядатимемо конкретні кейси. Мені хотілося б полегшити Ваш вибір просто описавши переваги роботи зі штатним HR та незалежним фахівцем. Забігаючи наперед, скажу, що список нижче не є вичерпним. Він лише підказка Вам.

Переваги роботи зі штатним HR:

  • Він знає компанію "зсередини" і вже є носієм її корпоративної культури. При закритті вакансій, враховує плани компанії та затребуваність у майбутньому тих чи інших навичок кандидата в компанії, знає нюанси вакантної посади та особу майбутнього керівника нового співробітника.

  • Відповідно це може йому скоротити свій та Ваш час на розуміння нюансів завдання при рекрутингу та мотивації кандидата.

  • Oскільки штатний HR володіє інформацією про плани компанії, а також має дані щодо оцінки існуючого персоналу, він зможе найбільш якісно розробити майбутні програми навчання.

  • При здійсненні довгострокових проектів, що вимагають координації між багатьма відділами, у внутрішнього HR є більше можливостей та повноважень для того, щоб скоротити час виконання завдання.

  • За наявності штатного HR є можливість скоротити витрати на виконання однотипних завдань розтягнутих у часі: постійний підбір торгового персоналу, кадрове діловодство.

Переваги співпраці з фрілансером:

  • Більше розуміє ринок праці та його тенденції, оскільки працює для різних сфер бізнесу та дивиться на ринок глобально.

  • Розуміє затребуваність навичок різних фахівців і знає, де їх шукати, що може бути проблематично для штатного HR, оскільки він підбирає фахівців на досить обмежену кількість посад.

  • Часто трапляється ситуація, коли проекти пов'язані з управлінням персоналом - конфіденційні. Тільки позаштатний фахівець зможе забезпечити конфіденційність у повній мірі.

  • Можливість знизити витрати часу та коштів та залучити готового фахівця для виконання завдання, що вимагає нових знань, а не навчати існуючого.

  • Можливість зменшити час виконання завдання, оскільки позаштатного фахівця є можливість сфокусуватися лише саме на вашій задачі.

  • Висока об'єктивність під час виконання програм, пов'язаних з оцінкою персоналу (позаштатний фахівець не знає співробітників особисто, не бере участь у політиці компанії, неформальних зв'язках між співробітниками тощо.)

Вибір HRа для компанії – завдання дуже непросте. Я не знаю жодної іншої посади, на якій таке колосальне значення мають особисті якості. Пам'ятайте, з якими особистими якостями та внутрішніми цінностями Ви оберете HRа, з такими ж він вибиратиме для Вашої компанії й інших співробітників.

Будемо раді співробітництву!

コメント


Популярні публікації

Пошук за тегами

Сподобалася стаття? Підпишись на оновлення, щоб не пропустити наступну!

Вітаємо з новою підпискою!

bottom of page